Nefelejcs csoport

Hársfa nevű óvodánkban a csoportok elnevezései kedves gyógynövények, virágok. Mi a nefelejcset választottuk. A kedves virág kék színét felnőtt dolgozóink munkaruhája is tükrözi, így minden óvodába járó kisgyerek és szüleik könnyen tájékozódhatnak, kik tartoznak egy csoportba.
A 2022/2023-as tanévben csoportunkba járó gyermekek száma 25 fő, 14 kisfiú és 11 kislány. Mivel kis csoport vagyunk, gyermekeink életkora a 2,5 évestől a 4 éves korosztályt öleli fel. Csoportunkban napi szinten mondókázunk, énekelünk, ölbeli játékokat játszunk, melyek nagyon fontosak ebben az életkorban. Igyekszünk biztonságos, szeretetteljes légkört biztosítani gyermekeink számára, és barátságos, évszaknak megfelelően dekorált, színes, inger gazdag csoportban fogadni neveltjeinket. A konfliktusok megelőzése érdekében stabil szokásrendszert alakítottunk ki. Kezdeményezések formájában, napi szinten próbáljuk ismeretekkel gazdagítani óvodásainkat, melyeket élményszerző sétákkal, kirándulásokkal is alátámasztunk.

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:
Gyulovics-Marton Eszter
Márton Eszter

A csoportban dolgozó dajka:
Puha Réka

A csoportban dolgozó pedagógiai asszisztens:
Bakos Dalma