Honlap testreszabása

készítette a honlap.hu

Nefelejcs csoport

Hársfa nevű óvodánkban a csoportok elnevezései kedves gyógynövények, virágok. Mi a nefelejcset választottuk. A kedves virág kék színét felnőtt dolgozóink munkaruhája is tükrözi, így minden óvodába járó kisgyerek és szüleik könnyen tájékozódhatnak, kik tartoznak egy csoportba.
A 27 ovis nemek közötti megoszlása 11 kislány és 16 kisfiú. 22-en készülnek iskolába. Az önállóság meglátszik csoportunkon, mert ügyesen öltöznek egyedül, pakolják az ágyakat alvás előtt és után, és ellátják a naposi teendőket. A tanulási folyamatba beépítjük azoknak a készségeknek, képességeknek fejlesztését, melyekre a sikeres iskolakezdéshez szükségük lesz. Differenciálva, az egyéni különbségeket figyelembe véve fejlesztjük a szükséges területeket. További segítséget kaphatnak a gyerekek logopédiai foglalkozáson, alapozó terápián és kutyás terápián. A testnevelés foglalkozásokat heti 2 alkalommal tartjuk. Naponta végezzük a Boldogság Program elemeit a csoportban, ezért elnyertük a Boldog Óvoda címet.. A tehetséggondozásra kiemelt figyelmet fordítunk, 6 tehetségműhelyben fejlődhetnek játékosan: zene, tánc, dráma, rajz, sakk, természettudomány. A csoportunkba járó gyerekek jól motiválhatóak, szívesen tanulnak új játékokat, szeretnek kézműveskedni. A szülők partnerek a közös cél elérésében.

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:
Márton Eszter
Gyulovics-Marton Eszter

A csoportban dolgozó dajka:
Puha Réka