Pitypang csoport

Pitypang csoport

A 2018/2019-es tanévtől kezdve, Zöld Óvodának megfelelően, igazodva az óvoda nevéhez, gyógynövényes csoportneveket választottunk magunknak. Mivel a gyermekek számára talán legismertebb virág, ami tavasztól őszig megtalálható az udvarokban, réteken, különböző formában, a gyermekláncfű, közismertebb nevén Pitypang, így azt gondoltuk, a csoport nevének is megfelelő lenne ez a pici sárga virág, ami emellett még ismert gyógynövény is. A csoport színe a citromsárga lett, mely a csoportban dolgozó felnőttek ruháján is megmutatkozik, citromsárga póló formájában.
A csoportunkba járó gyermekek száma, 21 fő, 10 kisfiú és 11 kislány. Mivel kis csoport vagyunk, gyermekeink életkora a 2,5 évestől a 3,5 éves korosztályt öleli fel. Csoportunkban napi szinten mondókázunk, énekelünk, ölbeli játékokat játszunk, melyek nagyon fontosak ebben az életkorban. Igyekszünk biztonságos, szeretetteljes légkört biztosítani gyermekeink számára, és barátságos, évszaknak megfelelően dekorált, színes, inger gazdag csoportban fogadni neveltjeinket. A konfliktusok megelőzése érdekében stabil szokásrendszert alakítottunk ki. Kezdeményezések formájában, napi szinten próbáljuk ismeretekkel gazdagítni óvodásainkat, melyeket élményszerző sétákkal, kirándulásokkal is alátámasztunk.

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:

Berzsenyi-Simon Szilvia
Fülöp Dorottya

A csoportban dolgozó dajka:

Szecsődi Anett