Pitypang csoport

Zöld Óvodánkban gyógynövényes csoportneveket választottunk magunknak. Csoportunk választása a gyermekláncfű közismertebb nevére esett. Így lettünk Pitypang Csoport. A csoport színe a citromsárga lett, mely a csoportban dolgozó felnőttek ruháján is megjelenik, citromsárga póló formájában.

A 2022/2023-as nevelési évben csoportunkba járó gyermekek száma 27 fő, 9 kisfiú és 18 kislány. Középső csoport vagyunk, gyermekeink életkora 4-5 éves korig terjed.

Igyekszünk biztonságos, szeretetteljes légkört teremteni gyermekeink számára, és barátságos, évszaknak megfelelően dekorált, színes, ingergazdag környezetben fogadjuk őket. A konfliktusok megelőzése érdekében stabil szokásrendszert alakítottunk ki. Kezdeményezések és foglalkozások által, naponta próbáljuk ismeretekkel gazdagítani óvodásainkat, melyeket élményszerző sétákkal, kirándulásokkal is alátámasztunk.
Gyógynövényes tananyagunk idén a „Sün Miklóska kíváncsi” című mesére épül. A hozzá kapcsolódó tematikát is feldolgozzuk. A kiscsoportban megismert 3 gyógynövényt 5 újabb növény ismeretével egészítjük ki.
Kert projektet valósítunk meg, mely során a nyertes Óvodakert Pályázatunknak köszönhetően óvodakerti foglalkozáson vesznek részt gyermekeink hetente, kertészmérnök-gyógypedagógus-tanár vezetésével az óvoda udvarán.
A Dr. Szalai Miklós Emlékház Tankertjébe tavasszal járunk majd tanulni 10 fős csoportokban hetente, addig kéthavonta látogatunk el oda közösen.

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:
Szabóné Kecskés Mária
Kovács Attiláné

A csoportban dolgozó dajka:
Szecsődi Anett

A csoportban dolgozó pedagógiai asszisztens:
Leskovics Ildikó