Csipkebogyó csoport

Csipkebogyó csoport
A 2018/19-es nevelési évtől csoportunk nagy örömmel vette fel a Csipkebogyó csoport nevet. Azért választottuk ezt a közismert gyógynövényt, mert a legtöbben ugyan kiemelkedő C-vitamin-tartalma miatt ismerik, mégis jóval többet tud ennél: gyulladáscsökkentő, vízhajtó hatású, ráadásul a zsírok felszívódását is csökkenti.
Őszi kirándulás során évek óta gyűjtünk csipkebogyót a közeli réteken, mely programra rendszeresen meghívjuk a szülőket is. Gyógyteaként vagy dekorációs termékként egyaránt felhasználjuk a termést.

A csoportban dolgozó felnőttek piros pólóval fejezik ki összetartozásukat. Ebben a nevelési évben 34 kisgyermek kezdte középső csoportos óvodás életét csoportunkban, majd elköltözések miatt 29-31-re csökkent a létszám.
Gyermekeink főleg 4-5 évesek, négy kisgyermek azonban óvodakezdőként érkezett szeptemberben, ők 3 évesek. 17 kisfiú és 14 kislány alkotja a csoportot.

Gyógynövény specifikus zöld óvoda működésünk elősegítése érdekében sokat sétálunk, kirándulunk. Kert projektben veszünk részt hetente a Dr. Szalai Miklós Emlékház Tankertjében kertészmérnök-tanár vezetésével. Sün Miklóska saját készítésű mese és kifestő teszi a gyermekek számára befogadhatóvá a gyógynövényes ismereteket és Dr. Szalai Miklós gyógyfüves pap életét, munkásságát.
Naponta végezzük a Boldogság Program elemeit a csoportban, ezért elnyertük a Boldog Óvoda címet.
Csoportunkban vannak hátrányos helyzetű gyermekek is, nagy gondot fordítunk támogatásukra. Ennek érdekében egész óvodánk részt vesz az Esélyteremtő Óvoda projektben.
Gyermekeink vidámak, érdeklődőek, befogadóak. A kézműves tevékenységekre kevésbé, a mesékre és versekre nagymértékben nyitottak. Gondolkodásuk kreatív, belső képi világuk színes, képzelőerejük szárnyaló. Leginkább szerepjátékokat szeretnek játszani. Szívesen vállalnak kisebb feladatokat, megbízatásokat is (naposi munka, vízirendőr szolgálat, csiga-felelős).

Csoportunkban dolgozó felnőttek:

Babosné Hock Márta, Kovács Attiláné és