Honlap testreszabása

készítette a honlap.hu

Csipkebogyó csoport

A 2018/19-es nevelési évtől csoportunk nagy örömmel vette fel a Csipkebogyó csoport nevet. Azért választottuk ezt a közismert gyógynövényt, mert a legtöbben ugyan kiemelkedő C-vitamin-tartalma miatt ismerik, mégis jóval többet tud ennél: gyulladáscsökkentő, vízhajtó hatású, ráadásul a zsírok felszívódását is csökkenti.
Őszi kirándulás során évek óta gyűjtünk csipkebogyót a közeli réteken, mely programra rendszeresen meghívjuk a szülőket is. Gyógyteaként vagy dekorációs termékként egyaránt felhasználjuk a termést.

A csoportban dolgozó felnőttek piros pólóval fejezik ki összetartozásukat. Ebben a nevelési évben 26 kisgyermek kezdte középső csoportos óvodás életét csoportunkban.
Gyermekeink főleg 4-5 évesek, 12 kisfiú és 14 kislány alkotja a csoportot.

Gyógynövény specifikus zöld óvoda működésünk elősegítése érdekében sokat sétálunk, kirándulunk. Kert projektben veszünk részt a Dr. Szalai Miklós Emlékház Tankertjében. Sün Miklóska saját készítésű mese és kifestő teszi a gyermekek számára befogadhatóvá a gyógynövényes ismereteket és Dr. Szalai Miklós gyógyfüves pap életét, munkásságát.
Csoportunkban vannak hátrányos helyzetű gyermekek is, nagy gondot fordítunk támogatásukra. Ennek érdekében egész óvodánk részt vesz az Esélyteremtő Óvoda projektben.
Gyermekeink vidámak, érdeklődőek, befogadóak. A kézműves tevékenységekre, a mesékre és versekre egyaránt nyitottak. Gondolkodásuk kreatív, belső képi világuk színes, képzelőerejük szárnyaló. Leginkább szerepjátékokat szeretnek játszani. Szívesen vállalnak kisebb feladatokat, megbízatásokat is (naposi munka, vízirendőr szolgálat).

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:
Babosné Hock Márta
Tóth Brigitta Aranka

A csoportban dolgozó dajka:
Szarka Jánosné