Borsika Családi bölcsőde csoport

BORSIKA CSALÁDI BÖLCSŐDE
Halimba településen 2010 óta egységes óvoda-bölcsőde működött,mely megoldást jelentett a 2 éves gyermekük mellett munkába álló szülők gyermek elhelyezési problémájára.
2018 aug. 31-én az egységes óvoda-bölcsőde megszűnt. A településen élő 3 év alatti gyermekek száma és a szülők igényei szükségessé tették, hogy az önkormányzat a teljes bölcsődés korosztály napközbeni ellátásáról gondoskodjon.
A családi bölcsőde az óvoda épületének foglalkoztató helyiségében lett kialakítva, 5 gyermek ellátására alkalmas. Ellátandó célcsoport: 20 hetes kortól 3 éves korig.  A gyermekek gondozását, nevelését 1 fő szakképzett kisgyermek-gondozó látja el.
Családi bölcsődénk egész napos gyermekfelügyeletet, nevelést, gondozást nyújt a halimbai és szőci családok gyermekeinek.
Napi ötszöri étkezést biztosítunk, kiemelt figyelmet fordítva az egészséges táplálkozásra.
Bekapcsolódunk a Halimbai Hársfa Óvoda által szervezett programokba.
Bölcsődénkben történő nevelés-gondozás célja a bölcsődei nevelés országos alapprogramjával összhangban a családi nevelést segítve elfogadással, szeretettel, viselkedési minták nyújtásával segíteni a harmonikus fejlődést.
Programunk befogad mindent, ami szép, ízléses, gyermekközpontú és nem idegen az életkortól.

A csoportban dolgozó kisgyermek-gondozó: Gazdag Csilla